|
| 106 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Nkosi Moody | Sr | Rich C | Rich E | | Bosco 4-2; Sims 4-2 (113); Swan 9-8 | Rich E-1 (113); HF-1 (113); Reg-1 |
2 | Jordan Reich | Jr | Vernon Hills | Antioch | Kessler 6-2 (113); Datlovsky 1-0 (113) | "Madonia 5-2; Swan 3-1 OT; Stenger 7-4 (113); Schultz 19-6, 3-2; Munoz 4-3" | Mid-States (WI)-1; Leyden-1; NSC-1; Reg-1 |
3 | Danny Swan | So | Oak Forest | Rich E | Madonia 5-3; R. Rubino 6-4; Reich 3-1 OT; Burke 6-1; Vasquez 10-3 (113); N. Moody 9-8 | Gray F; Patel 4-1; McFall 7-4; Schultz 4-0 | Conant-2; Palatine-2; Leyden-2; SSC-2 (113); Reg-2 |
4 | Jimmy Pawelski | Fr | Montini | Antioch | "Lukanich 8-5; Rodriguez (OH) F; Trout (NE) 13-4; Duncan 13-0, 9-1; Silzer 5-3; Patel TF; Doback (FL) 5-0; Dick (MN) 5-2; Robertson 8-0; Hellickson (IA) TF; Augustyn 8-0; Wagner (IA) 7-2; Parker (MI) 10-8; Perez (MI) F; Campos 6-0" | Price 10-7; Arredondo (MN) 7-5; Exconde 5-1 | Dvorak-6; Cheesehead (WI)-7; Reg-1 |
5 | Devante Gray | Jr | Bloomington | Mattoon | Swan F; A. Rubino 2-0; Koch 7-4; Cullen 7-3; Wileman 3-2 | Lee F; Ramey 16-4; Collings F; Wileman 9-4 | Conant-4; Lincoln-1; Sycamore-6; Mahomet-3; Reg-1 |
6 | Austin Wileman | Sr | Washington | Rochelle | Cikauskas F (113); Lukanich 13-2; Zacharuk 14-4; Burlington 10-3; Gray 9-4; Taylor 2-0 (113) | Gray 3-2; Burlington 5-2; Lee 5-2 | Granite-3; Mahomet-1; Mid-Illini-1 (113); Reg-1 |
7 | Briley Schultz | Jr | Antioch | Antioch | "Lieberman 9-0 (113); A. Rubino 6-1; Luis 10-6; Swan 4-0; McFall 6-0; Reich 19-6, 3-2; Koch 9-0" | J. Cullen 5-0; Sibley 6-2; Ceniceros 7-3 | Antioch-3 (113); Harvard-2; Palatine-4; NSC-4; Reg-2 |
8 | Riley Sweetland | Jr | LaSalle-Peru | Rochelle | | Lee 2-0 OT; Critchfield 4-3; Barelli 7-1; Burlington 5-3 | Springfield-1; Reg-1 |
9 | Jaden Urrutia | Fr | Sterling | Rochelle | Henderson 12-0; Ceniceros 6-0; Sikula F; Walker 7-0; Stratton 5-0 | Burlington F | Sterling-1; Sycamore-13; Batavia-4; NI Big 12-2; Reg-1 |
10 | Tyler Burlington | So | Yorkville | Rochelle | "Silzer F; Hansen 5-3; Powers F; Crnich 13-4; Tidswell (TN) F, 8-6; Stratton F; Wileman 5-2; Urrutia F; Schwarm (IA) F; Sweetland 5-3" | Wileman 10-3 | Granite-2; Mahomet-2; NI Big 12-3; Reg-2 |
11 | Dillon Lee | Sr | Canton | Rochelle | Sweetland 2-0 OT; Gray F; Schutte 7-3; Lucie 8-2; Bernal 8-4; Wileman 5-2 | "Critchfield 2-1, 8-4" | Springfield-3; Lincoln-4; Quincy-4; Mid-Illini-1; Reg-2 |
12 | Branden Critchfield | Fr | Jerseyville | Mattoon | "Sweetland 4-3; Lee 2-1, 8-4; Schutte F" | McDonough 4-3; Collings F | Civic M-1; Springfield-2; Quincy-6; Reg-1 |
HM | Sean Barelli | Fr | Boylan | Rochelle | "Sweetland 7-1; Yates 12-4; McFall ID, F; Powers F; Arias F" | Exconde 5-0; Walls 8-2 (113); Arias 8-5 | Downers S-1; Geneva-3; OPRF-4; NIC-10-4; Reg-1 |
HM | Brandon Exconde | Sr | Fenton | Antioch | Ryan F; Barelli 5-0; Pawelski 5-1 | | Geneva-4; Reg-2 |
HM | Cooper Collings | Jr | Mattoon | Mattoon | Heil F; Critchfield F; Bernal ID; Gray F; Mizoguchi 3-0 | McDonough 3-1 | Civic M-3; Mahomet-6; Reg-1 |
HM | Keith McDonough | Sr | Civic Memorial | Mattoon | Critchfield 4-3; Schutte F; Collings 3-1 | Moore 6-5 | Civic M-2; Pontiac-1; Mascoutah-1; Murdale-1; Reg-2 |
HM | Christian Arias | So | Belvidere | Rochelle | Stenger 9-1 (113); Arteaga 8-2 (113); Akins F (113); Nelson 12-1 (113); Roman 12-2 (113); Trout 11-5 (113); Wallace F (113); Wagner (IA) 12-4; Yde (WI) F; Zacharuk 11-0; Barelli 8-5 | Barelli F | Harvard-4 (113); Sycamore-16 (113); Geneseo-5; NIC-10-3; Reg-2 |
HM | Antonio Moore | So | E St Louis | Mattoon | McDonough 6-5; Pope 17-15; Lucie F | Pope 10-7 | Civic M-5; Mascoutah-3; QND-2; Reg-1 |
HM | Jabari Moody | So | Rich C | Rich E | Yates 14-4; Burke 10-2 | "Marciano 11-4; Ramey 15-8, 6-3" | Rich E-1; HF-2 |
HM | Jack Henderson | Fr | Bloomington | Mattoon | Powers TF; Sikula F; Fuentez 8-4 | Urrutia 12-0; Cullen 1-0 | Sycamore-4; Urbana-2 |
| 113 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Tommy Pawelski | Sr | Montini | Antioch | Hayes (MO) 5-0; Fuentes (PA) 3-2; Triche 8-6; Rossi 8-6 OT; Singh (MO) 7-4; Bentley (OH) 3-2 | "Denny 3-1; Jaffe 5-1, 8-3; Powers 7-2; Calkins 4-2 OT; Volk (MN) 6-3; Norstrem (FL) 4-2 OT; McKee (MN) 8-3; Pellegrino 11-5; Gould (IA) 4-0; Townsell 3-0; Vasquez F" | Dvorak-4; Cheesehead (WI)-1; Reg-1 |
2 | Kyle Akins | Jr | Sycamore | Rochelle | Cullen 2-1 | "Gust TF, F, TF; Kane 6-4 OT (120); Prochniewski (WI) 7-2; Arias F; Powers 6-2; Graham F; Anderson F" | Glenbrook S-1 (120); Badger State (WI)-1 (120); Sycamore-2; NI Big 12-1; Reg-1 |
3 | Kyle Ruettiger | Fr | Lincoln-Way W | Rich E | "Shea (WI) F; Sims 10-9, 3-0; Nelson (MO) 4-2; Nelson 3-2; Olbert (GA) 5-1; Duda 13-0; Williams 12-4; Meagher 2-1" | Stenger F; Olbert (GA) 10-7; Steward 7-6; Sims 8-6 OT | Fenton-3; Granite-8; LWE-3; SWSub-6; Reg-1 |
4 | Isaac Anderson | So | Sterling | Rochelle | Cullen F; Calkins 8-1; Akins F; Warner 11-7 | "Roman 4-0; Warner 9-3; Bradford 6-2; Graham 11-0; Cikauskas 8-3; Walls F, F" | Sterling-1; Sycamore-3; Batavia-2; NI Big 12-2; Reg-3 |
5 | Jon Warner | Fr | Geneseo | Rochelle | "Denny F; Steward 11-7; Briggs TF; Anderson 9-3; Kenyon F; McGee 9-7 OT; Board 12-6, 12-6" | Anderson 11-7; Board 9-2; Steward F | Rockford E-2; NI Big 12-6; Reg-1 |
6 | Jeronnie Steward | Jr | E Moline | Rochelle | Carrillo 3-2 TB; Denny F; Ruettiger 7-6; Warner F | Warner 11-7; Sims 6-4; Walls 5-3 | Palatine-3; Morton-1; LWE-4; Reg-2 |
7 | Ben Vasquez | Jr | Elmwood Park | Antioch | Pawelski F | | Guerin-1; Walther-1; Wauconda-1; Reg-2 |
8 | Corey Graham | Jr | Marengo | Antioch | Peshek 6-0 (120); Baker F (120); Williams TF; Akins F; Anderson 11-0; Arteaga 6-5 | J. Crider 14-0; Roman 9-1; Datlovsky 4-2 | Richmond-B-5 (120); Lincoln-2; Sycamore-4; Reg-1 |
9 | Dameon Adams | Jr | Cahokia | Mattoon | Rea (MO) ID; Braunagel 8-4 | Braunagel 8-6; Roberson F | Murdale-1; Quincy-3; Reg-1 |
10 | Javonte Crider | Fr | Danville | Mattoon | Graham 14-0; Haton 12-4 (120) | "Christy F, F; Bradford 6-3, 6-4; Schwing 4-3 TB; Taylor 9-7" | Lincoln-3; Reg-1 |
11 | Kolton Taylor | So | Mahomet | Mattoon | Crider 9-7 | Tuey F; Braunagel F; Hampton F (120); Wileman 2-0; Bradford 4-2 | Pontiac-1; Springfield-1; Reg-2 |
12 | Steven Bradford | Jr | Bloomington | Mattoon | "R. Rubino 11-4, 11-7; Triche 11-2; Braunagel 6-3; J. Crider 6-3, 6-4; Anderson 6-2; Connell 4-0, 5-3; Datlovsky 2-0; Taylor 4-2" | D. Smith F; Christy 12-4; Lack 5-1 (120) | Conant-4; Lincoln-5; Sycamore-8; Mahomet-2; Reg-3 |
HM | Stephen Gust | Sr | Kaneland | Rochelle | "Akins TF, F, TF; Cikauskas 3-2 UTB; Ceniceros 9-2; Datlovsky 5-4; Stenger 9-2; McCullough F" | "Roman 7-4, 4-2 OT; Nelson 2-1; Cikauskas 3-0" | Sycamore-10; Kaneland-2; NI Big 12-3; Reg-2 |
HM | Kenny Barber | Fr | Carmel | Antioch | Datlovsky 2-1; Nava 3-0; Gallardo 5-0 | Reyes 8-3 | Glenbrook S-3; Geneva-2; ESCC-2; Reg-1 |
HM | Robert Zebrauskas | So | DeLaSalle | Rich E | Zabala ID (120); Willett 8-6 | Wilson 6-5 | Conant-6 (120); Leyden-2; Reg-1 |
HM | Drake Boverie | Fr | Civic Memorial | Mattoon | Stephenson 9-4 (120); Braunagel 8-6; Straube F (120) | "Roberson 4-3; Favors 12-6, F (120); Stephenson 3-2 (120)" | Civic M-1 (120); Mascoutah-5 (120); Murdale-3; Reg-1 |
HM | Ricardo Roman | Sr | Belvidere N | Rochelle | "Anderson 4-0; Vogel (WI) 6-4 TB; Walls 7-6; Graham 9-1; Gust 7-4, 4-2 OT" | Walls TF; Arias 12-2 | Sterling-2; Mid-States (WI)-7; Sycamore-13; NIC-10-3; Reg-3 |
HM | Dan Emma | Jr | Sandwich | Rochelle | Minnick 10-0; Hughes F; Singleton 7-6; Connell 6-0; Wilke 8-3; Pascente 8-0; Weis 6-1 | Cikauskas 5-3 | Plano-4; Stillman V-3; Mahomet-6; Interstate 8-4; Reg-1 |
HM | Dan Cikauskas | Jr | Yorkville | Rochelle | Burke 4-0; M. Crider 4-2; Callahan 5-0; Nelson 4-1; Doyle F; Stahlman (MO) 6-0; Meagher 5-4; Connell 7-5; Anderson 8-3; Gust 3-0; Glynn (IA) 12-5; Emma 5-3 | Gust 3-2 UTB; Wileman F; Christy 8-3 | Granite-11; Mahomet-3; NI Big 12-4; Reg-2 |
HM | Cory Wilson | Jr | Bowen | Rich E | Zebrauskas 6-5 | | Illiana-1; Uplift-1; CPL-1; Reg-2 |
HM | Jeff Christy | Jr | SHG | Mattoon | "Silva F; J. Crider F, F; Bradford 12-4; Cikauskas 8-3; Rentschler (MO) 7-5" | Wall-Lampkin 13-2; Roberson 8-4 | Lincoln-4; Mahomet-4; Rochester-1; QND-3; Reg-1 |
HM | Marquez Roberson | So | E St Louis | Mattoon | Boverie 4-3; Quintana F; Christy 8-4; Adams F | | Civic M-4; QND-4; Reg-2 |
HM | Prentice Walls | So | Freeport | Rochelle | "Michaelson F (120); Micke (WI) F; Folley (WI) F; Hernandez 7-3; Barelli 8-2; Denny F; Roman TF; Anderson F, F" | Roman 7-6 | Mid-States (WI)-4; Polo-5; NIC-10-4; Reg-4 |
HM | Troy Tuey | Sr | Jerseyville | Mattoon | Schaub F; Taylor F; Manuel 12-6 | | Civic M-3; Springfield-4 |
| 120 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Barlow McGhee | Sr | Rock Island | Rochelle | | "C. Williams F, 13-2; Wood 13-4; Genco (IA) 22-8; Martens 15-6; Winchell TF; Olson 6-2; Sutton 8-4; Sikula F; Punke 18-7; Baker 18-8; Grau F" | Sterling-1 (co-OW); Palatine-1; Sycamore-1; Mahomet-1; Reg-1 |
2 | Grant Sutton | So | Richmond-Burton | Antioch | McGhee 8-4 | "Martens 8-1; Svestka 11-10; Olson 9-5; Peshek 2-0, 4-2, 3-2; C. Williams 9-2; Tolbert 4-0; Callahan 9-2" | Richmond-B-1; Harvard-1; Palatine-2; Reg-1 |
3 | Vince Turk | So | Montini | Antioch | "Northrup 6-4 OT; Meredith (WY) 7-2 (126); Ervin (KY) 4-3 (126); Jimenez 9-3, 11-3; Marmolejo 3-2; Brayfield (MO) 7-5; Thorn (MN) 12-4; Shearer (ND) F; Woiwor (MN) 1-0" | "Polakowski 13-5; Kasper 3-1; Woiwor (MN) 8-7; Vales 2-0; Flint (FL) 6-1 OT; Lantz (WI) 8-3 OT, 3-1; Zdebski (MI) 12-1; Smith 14-4" | Dvorak-4; Cheesehead (WI)-4; Reg-1 |
4 | Leslie Williams | Sr | Cahokia | Mattoon | Wysocki 5-3 | "Hunt 7-1 (126); Wysocki 5-1, F; Buttram (MO) 3-1 OT; Brewer 10-5" | Springfield-1 (126); Granite-1; Quincy-1; Reg-1 |
5 | Sam Butler | Sr | Glenwood | Mattoon | Schott 7-6 (126); Stanton 3-0 (132) | Peters TF (126); Dalton 9-1; Webb TF; Villagran 3-2; Brewer F | Glenwood-1 (126); Springfield-1; Murdale-3 (132); Geneseo-1; Reg-1 |
6 | Kenny Baldridge | Jr | Morris | Rochelle | Baker F | "McDonald TF; Harper 9-0; C. Williams TF, 9-0; Kasper 2-1; Kielbasa 4-3; Wood 11-1" | Buffalo Grove-1; Metamora-2; LWE-1; NI Big 12-1; Reg-1 |
7 | Cole Wysocki | So | Triad | Mattoon | "Basler (MO) 14-1; Villagran 3-1, 3-1; L. Williams 5-1, F; Bullard (GA) 4-2; Keefe 2-1" | L. Williams 5-3; Keefe 2-1 TB; Harper TF | Mascoutah-2; Granite-8; Quincy-2; Reg-1 |
8 | Noah Keefe | So | Lincoln-Way W | Rich E | Vales 9-4; Tisza F; McMahon 8-3 (126); Cowan 5-4 (126); McConnell 3-2 (126); Winchell F; Vanderpool F; Wysocki 2-1 TB; Santi (TN) 7-0; Villagran 1-0; Kielbasa 5-3; Tolbert 6-3; Oster 8-6 OT | Montgomery 8-2 (126); Durham 12-4; Wysocki 2-1; Winchell 4-3; Oster 8-5; McDonald 12-4 | Fenton-3 (126); Granite-7; LWE-5; SWSub-3; Reg-1 |
9 | Branden Peshek | So | Johnsburg | Antioch | "Jimenez F; Calkins 5-3; Sutton 2-0, 4-2, 3-2; Hanselmann 1-0" | Winchell 7-2; Hanselmann 5-1; Graham 6-0; Anderson F | Barrington-4; Richmond-B-2; Harvard-3; FVC-2; Reg-2 |
10 | Nate Smith | Sr | VOISE | Antioch | Turk 14-4 | T. Johnson F; Carlson 4-2 (126); R. Johnson 6-3 (126) | Uplift-1; CPL-1 (126); Reg-2 |
11 | Jesse Wood | Sr | Sandwich | Rochelle | McGhee 13-4; Jurzak 10-4; Abitua 13-5; Baker 6-4; Punke 6-2; Headrick 5-2; Baldridge 11-1 | Dalton ID | Plano-2; Stillman V-2; Mahomet-4; Interstate 8-3; Reg-2 |
12 | Connor Williams | Sr | Kaneland | Rochelle | "McGhee F, 13-2; Martens F; Sutton 9-2; Baldridge TF, 9-0; Bertolino F" | McConnell 8-6; Sojka 6-3; Hanselmann 4-2 OT | Sycamore-3; Kaneland-1; NI Big 12-2; Reg-3 |
HM | Matt Brewer | Jr | Lincoln | Mattoon | Dalton 7-4; L. Williams 10-5; S. Butler F | Lack 6-3; Mason F; Stephens 3-1; Whitsel 11-3; Flynn 10-8 | Porta-1; Clinton-1; Prairie C-1; Quincy-3; Reg-2 |
HM | Trumain Flynn | Jr | Southeast | Mattoon | Villagran 2-0; Webb 10-3; Dalton 5-2; Brewer 10-8 | | Glenwood-2; Springfield-4; Bradley-1; Rochester-1; Reg-3 |
HM | David McDonald | Jr | Tinley Park | Rich E | "Durham 5-0, 6-4; Straube 3-2; Apple 7-3; Baldridge TF; Headrick 12-5; Keefe 12-4" | D. Smith F; Durham 12-8 | Lincoln-4; Reed-Custer-5; SSC-3; Reg-2 |
HM | Alan Durham | So | Oak Forest | Rich E | Alexander 14-3; Sopcic 6-4; Keefe 12-4; Olson 10-4; Winchell 3-0; Martinez 3-2; Recinos 6-0; McDonald 12-8; Snapp 8-0 | "Sopcic 12-10, 12-6; McDonald 5-0, 6-4" | Conant-4; Palatine-8; Leyden-5; SSC-1 |
HM | Hunter Grau | Fr | Geneseo | Rochelle | DeHaven F; Tolbert F; Elmore F; Villagran 8-3; Nevills (IA) TF; Roach F; Brown F; McGhee F | Willers (IA) 11-1; Anderson 2-0 | Rockford E-1; Hinsdale C-7; Geneseo-4; NI Big 12-4; Reg-2 |
HM | Adam McConnell | Jr | Belvidere N | Rochelle | C. Williams 8-6; Prentice (WI) 6-1; Smith (WI) 7-3; Miller F; Hanselmann 5-1; | Bertolino F | Sycamore-17; NIC-10-2; Reg-1 |
HM | Joey Bertolino | Jr | Boylan | Rochelle | Zipparro F; Micho 9-5; Lopez 3-0; Henry F; Bennette 8-3; Hoard F | "Anderson F, 10-0; C.Wiliams F" | Downers S-3; Geneva-5; OPRF-5; NIC-10-3; Reg-2 |
HM | Taurean Johnson | Sr | Uplift | Antioch | Smith F; Richardson 13-2; Jackson F; Thomas 13-10; Delgado 6-5 TB | "Thomas 13-7, 4-3; Flores 3-2, 3-2 TB" | Uplift-2; Reed-Custer-4; CPL-5; Reg-1 |
HM | Jerry Flores | Jr | Amundsen | Antioch | "Johnson 3-2, 3-2 TB" | Thomas 11-2 | CPL-1; Reg-2 |
HM | Montate Thomas | Sr | Bowen | Rich E | "Johnson 13-7, 4-3; Eggleston 14-2; Flores 11-2" | Johnson 13-10 | Illiana-1 (126); Uplift-3; CPL-2; Reg-1 |
HM | Jake Morgan | Fr | Carmel | Antioch | Martens 3-2 | | Geneva-3; ESCC-1; Reg-1 |
HM | Austin Harper | Sr | E Peoria | Rochelle | Villagran 7-0; Baldridge 9-0; Wysocki TF; Brito 6-1; Taylor F; Punke 6-0 | | Glenwood-3; Metamora-3; Quincy-6; Mid-Illini-2; Reg-1 |
HM | Terrace Davis | Sr | Centennial | Mattoon | Nation 4-2; Peters F (126); LaBampa F (126); Punke 7-4 | McQueen 4-1 | Springfield-5 (126); Lincoln-5 (126); Prairie C-1 (126); Reg-1 |
HM | Nate Anderson | Sr | Freeport | Rochelle | "Barelli 2-1; Alber F; Castillo 10-6, F; Schwartz (WI) 7-2; Van Handel (WI) 4-0; Briggs F; Peshek F; Bertolino F, 10-0; Grau 2-0" | | Rockford E-5; Mid-States (WI)-7; Polo-2; NIC-10-5; Reg-3 |
HM | Quentin Favors | Jr | Mt Vernon | Mattoon | "Villagran F; Webb 8-3, 9-3; Boverie 12-6, F; Wysocki 5-2; Haton 6-1; Whitsel F; Nation 8-3; Chr. Worthey 5-0 (126); Stephenson 5-2" | Hampton 10-9 | Civic M-2; Argenta-4; Murdale-4; Reg-3 |
HM | Chance McQueen | So | Urbana | Mattoon | Billig 7-5; Araya 5-2; Sous 10-9; Haton 11-7; Olson TF; Davis 4-1 | Lack 7-2 | Springfield-5; Morton-4; Urbana-2; Reg-2 |
HM | Jesse Hampton | Jr | Herrin | Mattoon | Ruffner F; Haton F; Webb F; Taylor F; Walsh 6-5; Donovan 15-11; Robisnon 6-4; Favors 10-9 | Schaub F | Murdale-5; LeRoy-4 |
HM | Christian Schaub | Fr | Civic Memorial | Mattoon | Dalton F; Villagran F; Cha. Worthey F; Hampton F; Wallace F; Mason 11-5; Cruikshank F | Tuey F | Civic M-1 (113); Pontiac-3; Murdale-6 |
HM | Ryder Punke | Fr | Washington | Rochelle | "Townsell 8-4; Polakowski 14-5; Kasper 9-1; Tucker 6-1; Allen (MO) 5-2; Villagran 5-1; Gajewski (MO) 11-5, 5-2; McGowan 6-5; McGhee 18-7; Moxley 5-0 (126)" | Oster 5-3 OT; Mason F; Wood 6-2; Davis 7-4 | Dvorak-8; Granite-12; Mahomet-3; Mid-Illini-1 |
HM | Sammy Lack | Jr | Centennial | Mattoon | Dalton 8-2; Brewer 6-3; Butler 16-3; McQueen 7-2; Whitsel F; Bradford 5-1 | | Springfield-6; Prairie C-3 |
INJ | Brandon Dalton | So | Mahomet | Mattoon | Zabala F; Butler 9-1; Powers 8-3; Sojka 3-2; Wood ID | Brewer 7-4; Lack 8-2; Schaub F; Donner 10-9; Flynn 5-2 | Pontiac-2; Springfield-3 |
| 126 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Cameron Kennedy | Sr | Richmond-Burton | Antioch | | Richardson 6-5 (132); Ponce 4-1 (132); Boggia 5-1; Valesh TF; Kane 6-4; Mason F; Weinrich 6-3 (132); McKay F | Richmond-B-1 (132); Harvard-1 (132); Palatine-1; Reg-1 |
2 | Jordan Laster | Sr | Montini | Antioch | Ozias (VA) 8-2; Jimenez 5-3 OT; Macri (PA) 5-2; Northrup 7-3; Nasenbeny 1-0; Lee (WI) 3-1; Hall (MI) 9-4; White 3-1 | "Tucker 12-8; Brayfield (MO) 5-2; Locsin (CA) 6-4; Bavery (OH) 3-1; Gasbarro 6-3; Gil 9-6; Walters (IA) 7-2; Nasenbeny 2-1, 3-1 OT; Morgan (MN) 11-3; Lucas (FL) 5-2; Mills (MN) 12-4; Krasowski 13-6; Grammer 5-2; DeVriese (IA) 5-2; Lee (WI) 3-2; Cowan 15-6" | Ironman (OH)-6 (120); Dvorak-3; Cheesehead (WI)-3; Reg-1 |
3 | Rudy Johnson | Sr | Bowen | Rich E | Smith 6-3 | Guerrero 14-2; Winkfield 4-2 | Illiana-1 (132); Uplift-1; Reed-Custer-1; CPL-2; Reg-1 |
4 | Austen Schott | Sr | Centennial | Mattoon | Taborn 10-1 (132); Josza 2-1 (132) | S. Butler 7-6; Wyatt TF (132); Harris 8-4 (132); Hooper F (132); Hunt 3-1; Smalling 13-2; Moxley 8-3 | Springfield-3 (132); Lincoln-1 (132); Prairie C-2 (132); Mahomet-1; Reg-1 |
5 | Riley Beard | So | IVC | Rochelle | Snow 10-5; Roberts 10-6 | Fenton 12-9; DeVolder 3-2; Matlock F; McWhirter 3-2; Wever 9-6 | Princeton-2; Kewanee-1; LeRoy-3; Reg-1 |
6 | Jacob Wever | Jr | LaSalle-Peru | Rochelle | Beard 9-6 | Montgomery F; White 2-1 | NI Big 12-1; Reg-2 |
7 | Matt Ryan | Sr | Lincoln-Way W | Rich E | Krasowski 3-0 (132); Johnson TF (132); Igartua F; Nelson 1-0; Rice 3-1; Gray (TN) 5-1; Northrup 16-4; Radcliffe 7-2; DeBenedetti 3-1 | "Jodeh 4-1, 3-0; Gasbarro 7-5" | Fenton-2; Granite-2; LWE-2; SWSub-7; Reg-1 |
8 | Erik Nord | Sr | Belvidere N | Rochelle | Diny (WI) F; Northrup 13-4 | "DeHaven 3-0, 4-2; A. Butler 3-2, 1-0" | Sterling-1; Mid-States (WI)-6; NIC-10-2; Reg-1 |
9 | Tyler DeHaven | Jr | Rock Island | Rochelle | "Nord 3-0, 4-2; Valesh 7-5; Drew 1-0; Millett 6-5; Drabek 7-0; McMahon 7-0" | Grau F; Montgomery 4-0; Jodeh 1-0; Valesh F; McGady 5-0; Moxley 5-3; Peters F | Sterling-2; Palatine-5; Sycamore-3; Mahomet-5; Reg-1 |
10 | Casey McWhirter | Jr | E Peoria | Rochelle | Lucie 5-1; Beard 3-2 | "Walker 8-3; Webb F; McDonnell 9-7; Stringfellow 3-0, 7-4; Rice 5-1 OT" | Metamora-1; Quincy-2; Mid-Illini-1; Reg-1 |
11 | Christen Hunt | Sr | Springfield | Mattoon | L. Williams 7-1; Schott 3-1; McMahon F; Velliquette (MO) 3-0 | "Stringfellow 6-4; Moxley 3-1, 7-4; Hooper 8-4 (132)" | Glenwood-1 (132); Springfield-2; Mahomet-4; Reg-1 |
12 | Ricky Stringfellow | Jr | Peoria C | Rochelle | "Hunt 6-4; Hooper 4-2 (132); Blanco 4-2 (132); McWhirter 3-0, 7-4" | White 7-5 OT | Glenwood-2 (132): Pontiac-6 (132); Metamora-2; Normal U-1; Reg-2 |
HM | Travis Rice | Sr | Washington | Rochelle | Jo. Nelson 2-1 TB; Grammer 5-2; Sharp 7-4; Gray (TN) F; McMullen ID; McWhirter 5-1 OT | Ryan 3-1; Ruettiger 3-1 OT | Granite-5; Reg-3 |
HM | Tyler Moxley | Sr | Mahomet | Mattoon | "Luckett 8-6; Hunt 3-1, 7-4; Hassan 9-5; DeHaven 5-3; Schott 8-3" | "Nation 4-0; Hyde F; Walker F, 7-5, 9-1; Halton ID; Roberts F; Punke 5-0" | Pontiac-2; Springfield-3; Mahomet-6; Reg-2 |
HM | Brian McKay | Sr | Johnsburg | Antioch | Pych 11-4; Ulloa 15-2; Shelton 7-5; Barone 12-4 (132); Kennedy F | Drabek F | Richmond-B-1; Harvard-2; FVC-3 (132); Reg-2 |
HM | Brae Cruz | So | Vernon Hills | Antioch | Villegas 5-1; Hauri (WI) 5-0; Pych 4-0; Drabek 5-0; Henderson 9-2 (132); Tortorice 10-3 | Villegas 4-2; Jodeh 2-1 | Mid-States (WI)-5; Leyden-2; Reg-1 |
HM | Alex Cowan | Jr | Fenton | Antioch | Laster 15-6 | | Fenton-1; Reg-2 |
HM | Camron Halton | Sr | Carbondale | Mattoon | O'Neil (MO) 9-1; Ruettiger 5-4 TB; Gray (TN) F; Chr. Worthey 7-5; Moxley ID | "McDonnell 2-1, 6-3; Webb 10-2; Roberts 5-3" | Mascoutah-2; Murdale-2; Reg-1 |
HM | Kelton McDonnell | Jr | Mascoutah | Mattoon | "McConnell F; Peters F, 5-3; Halton 2-1, 6-3; McWhirter 9-7" | McConnell 1-0; Peters 10-8 | Glenwood-5; Mascoutah-4; Lincoln-1; Reg-2 |
HM | Jewell Webb | Sr | Cahokia | Mattoon | S. Butler TF; Ju. Nelson 10-5; Villagran 5-2; Rowland F; Aycox (GA) F; Heinemann (MO) F; Milantoni (MO) F; Duvall (MO) 6-5; McWhirter F: Halton 10-2 | "Flynn 10-3; Favors 8-3, 9-3; Cha. Worthey 2-1; Peters 8-5; Hampton F; Roberts 9-6" | Springfield-2 (120); Granite-16; Murdale-1 (120); Quincy-3; Reg-3 |
HM | Eli Roberts | Jr | Herrin | Mattoon | Cavitt 4-2; Moxley F; Webb 9-6 | "Chr. Worthey 5-1, 6-2; Alvarez 5-1; Beard 10-6; Hyde 7-3" | Civic M-5; Cumberland-1; LeRoy-1; Reg-4 |
HM | Kyle White | Jr | Metamora | Rochelle | Triplett F (132); Rios F (132); Barkley F (132); Stringfellow 7-5 OT; Bowman F (132); Beard 2-1 | Hooper 5-3 (132) | Rockford E-2 (132); Metamora-3 (132); Normal U-2; Mid-Illini-3 (132); Reg-3 |
HM | Alex Butler | Jr | Boylan | Rochelle | "Bavaro 9-3; Whaley 5-1; Carlson 3-2; Esquibel (CA) 10-7; Nord 3-2, 1-0" | "Esquibel (CA) 6-3; McGady 15-10, 7-6" | Downers S-3; Geneva-4; OPRF-3; NIC-10-3; Reg-2 |
HM | Johnell Winkfield | Sr | King | Rich E | "Carlson 1-0, 3-2; Johnson 4-2" | | Amboy-1; CPL-4; Reg-2 |
HM | Mousa Jodeh | So | Oak Forest | Rich E | "Fulco 5-3; Kane F, F (OT); Ryan 4-1, 3-0; DeHaven 1-0; Cruz 2-1; Igartua F; Weatherspoon 8-3" | Boggia 2-1; Guerrero 6-4 | Conant-5; Palatine-7; Leyden-3; SSC-1; Reg-2 |
HM | Mike Guerrero | Sr | Bremen | Rich E | Calkins TF; Johnson 14-2; Jodeh 6-4 | Malone 3-2 | HF-3; Reed-Custer-2; SSC-2; Reg-1 |
HM | Justin McGady | Jr | Belvidere | Rochelle | "Shelton 5-4; Infelise 8-4; DeHaven 5-0; Fulco 9-3; Reiher (IA) F; Northrup F; A. Butler 15-10, 7-6" | | Harvard-3; Sycamore-4; NIC-10-4; Reg-3 |
HM | Kenton Walker | Sr | Champaign Central | Mattoon | "McMahon TF; Gonzales 11-3; McWhirter 8-3; Sharp 6-2; Moxley F, 7-5, 9-1; Riddle 3-2" | | Metamora-3; E Illinois-1; Reg-4 |
HM | Sevonte McGrown | So | Bloomington | Mattoon | Triplett F (132); Drabek F; Smith F | | Sycamore-6 |
HM | Tristan Thies | Sr | Geneseo | Rochelle | Northrup F; Smith 9-3; White F; Nugent F | | Rockford E-1 |
HM | Scottie Bonds | Sr | Rich E | Rich E | | | |
| 132 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jose Champagne | Fr | Montini | Antioch | Mendel (OH) F; Egnor (OH) 6-5; Conrad 7-0; Gosinski 8-2; Voss (MN) 15-9; Gliva (MN) 10-4; Ryan (IA) F; Strzelczyk 8-6 OT; Wheelwright (MN) 12-10; Schmitt (MI) F; Ladnier (OH) 9-2; My. Amine (MI) 8-5 TB; Keith F (138); Early 11-3 | "Leveille 12-7, 6-2; McBride F; Anthony F; Barone 12-2; Strzelczyk 11-7; Edmond 6-4 (138); Clevenger (MO) 13-5; Fugate (FL) F; Slattery F" | Dvorak-4; Cheesehead (WI)-12; Reg-1 |
2 | Kyle Rodriguez | Jr | Lincoln-Way W | Rich E | Almousa 9-0 (138); Pellegrino 3-1 (138); Tisza 8-0 (138); Wilkes (MO) F; Rodriguez (MO) F | "Sharp 6-3 (138); B. Schultz 9-3; Bandy 8-4, 1-0; Edgar 2-0; Anthony 11-3; Ruettiger 4-0" | Fenton-1 (138); Granite-5; LWE-1; SWSub-1; Reg-1 |
3 | Esai Ponce | Sr | Kaneland | Rochelle | "Johnson 26-12, ID; Kennedy 4-1; Pierson 2-1" | "Wiggins 5-0; Sheppard 9-8; Ostdick F; Weinrich 6-2, 10-2; Smorczewski 4-1 (138); Jones 5-2" | Sycamore-3; Kaneland-1; NI Big 12-2; Reg-1 |
4 | Darren Wynn | Sr | Centennial | Mattoon | Vosburgh 3-0 (145) | Riley 9-2 (138); Janes F; Dickerson 15-5 (138); Torrey F (138); Williams 12-10 (138); Schultz 13-5 (138); Shanahan 7-2 (138); Traub 4-2 (138); Meneweather 3-2; Wiggins 4-2; Hooper 20-7 | Springfield-1 (138); Lincoln-1 (138); Prairie C-1 (138); Mahomet-1; Reg-1 |
5 | Stephen Richardson | Jr | Pontiac | Rochelle | Weinrich 3-1; Kennedy 6-5; Pierson 7-4 | "Weinrich 3-2, 3-2; Gussarson 10-7; Barkley 19-11, F; Traub 9-1 (138)" | Harvard-2; Sycamore-2; Normal U-1; Reg-1 |
6 | Devin Tortorice | Sr | Wauconda | Antioch | Egan 6-2; Gussarson 7-3; Santiago 4-2 | "Smith 6-4 OT, 5-2, 2-1; Shelton 6-3; Drabek 12-2; Cruz 10-3; Gussarson 3-2 UTB" | Downers S-1 (126); Glenbrook S-2; Wauconda-1 (126); NSC-5; Reg-1 |
7 | Mike Gussarson | Sr | Antioch | Antioch | "Vela 11-9, 4-3; Richardson 10-7; Rios 9-3; Johnson F; Northrup 10-9; Tortorice 3-2 UTB" | Smith 21-8; Weinrich 11-2; Wiggins 4-0; Tortorice 7-3; Henderson 6-4; Rios ID | Harvard-3; Palatine-4; NSC-1; Reg-2 |
8 | Chase Wiggins | Jr | Rock Island | Rochelle | Ponce 5-0; Johnson 21-9; Sanders 4-2 OT; Gussarson 4-0; Pierson 10-2; Wynn 4-2 | Jones 5-3; C. Smith 9-3; Ostdick 3-1; Hooper 8-1; Williamson 6-1 TB | Sterling-2; Palatine-5; Sycamore-5; Mahomet-2; Reg-1 |
9 | Randy Meneweather | Fr | Washington | Rochelle | Heil (OH) TF; Leveille 8-6; Melton (MO) 4-2; Krischke (MO) 11-1; Wynn 3-2 | Bandy F; DeLoach F; Taborn 8-1; Williamson 8-6 OT | Granite-9; Mahomet-3; Mid-Illini-1; Reg-1 |
10 | Creed Janes | Sr | Mattoon | Mattoon | Wynn F; DeLoach 2-1; Gladwell 13-1 (138); Sharp 5-2 (138) | DeLoach 7-4; Eckenrod F; Keith 8-3 (138); Brazier 12-1 | Civic M-1; Mascoutah-2; Mahomet-4 (138); Reg-1 |
11 | Randle Taborn | Jr | Springfield | Mattoon | Riley 13-5 (138); Harris 5-3; Meneweather 8-1 | Schott 10-1; Wyatt 4-0; Taylor 5-1; Triplett 14-2; Nation 17-4 | Glenwood-3 (138); Springfield-2; Mahomet-5; Lafayette (MO)-1; Reg-1 |
12 | Levi Smith | So | Lakes | Antioch | "Tortorice 6-4 OT, 5-2, 2-1; Gussarson 21-8; Rios 4-1; Laurie 6-2; Lettieri 8-5; Clifford 15-7; Santiago 5-2; Henderson 13-5" | Jones F | Palatine-8; Leyden-2; NSC-6; Reg-3 |
HM | Brady Weinrich | Sr | Burlington C | Rochelle | "Syler 7-2 (138); Olalde 13-8 (138); Richardson 3-2; Gussarson 11-2; Ponce 6-2, 10-2; Kennedy 6-3" | Richardson 3-1; Olalde 10-5 | Sterling-4; Harvard-4; Kaneland-2; Reg-2 |
HM | Cody Hooper | Jr | Mahomet | Mattoon | Harris 7-3; Schott F; Selman 3-1; Hunt 8-4; Wiggins 8-1; Triplett F; White 5-3; Wynn 20-7 | "Triplett 8-6, 3-2, 5-4; Stringfellow 4-2; DeMattia 7-2; Taylor 5-2; Pullum 10-4; Wyatt 18-6" | Pontiac-1; Springfield-4; Reg-2 |
HM | Justin Barkley | Sr | Morris | Rochelle | "B. Schultz 16-9; Balich 8-4; Boggia 12-8; Johnson TF; Triplett F; Richardson 19-11, F; Horn 12-2 (138); Leveille 12-6; Anthony 12-0; Ruettiger 7-5; Jones 5-4, 13-5" | "White F; Jones 11-8, 4-3; Reinemann 7-5" | Buffalo Grove-4; Metamora-2; LWE-6; NI Big 12-4; Reg-2 |
HM | Kendall Gibbs | Sr | Bowen | Rich E | Keith F (138); S. Wynn | | Illiana-1 (138); Uplift-1; CPL-3; Reg-1 |
HM | Chris Nation | Jr | Glenwood | Mattoon | Williams 7-0; Moxley 4-0; Cha. Worthey 1-0; Stephens 4-0; Taborn 17-4 | Davis 4-2; Favors 8-3 | Springfield-4 (126); Murdale-3 (120); QND-2 (120); Reg-2 |
HM | Devon Jones | Jr | Ottawa | Rochelle | "Blanco 8-4; Friese 16-7; Smith F; Wiggins 5-3; Barkley 11-8, 4-3; Rodawald F; Stokes 5-2; Ponce 5-2; Polhill 5-4" | "Barkley 5-4, 13-5" | Guerin-3; Princeton-5; NI Big 12-3 |
HM | Jake Eckenrod | So | Mt Zion | Mattoon | Rodriguez (MO) F; Wilkes (MO) F; Edgar F; Diaz (GA) F; Janes F; Fox 3-2 (138) | DeLoach 4-3 | Clinton-1; Granite-8 |
HM | Dylan Brazier | Sr | Civic Memorial | Mattoon | Janes 12-1 | | Reg-2 |
HM | Ethan Pullum | Sr | Herrin | Mattoon | Hooper 10-4; Finley 6-3; Abbott 3-2 | | LeRoy-2; Reg-3 |
HM | Casey Wyatt | Sr | Bloomington | Mattoon | Rossi F (138); Schott TF; Mabutus F; Fambro 5-3; Triplett 8-2; Taborn 4-0; Hooper 18-6; Jackson 16-8 | | Lincoln-3; Sycamore-13; Reg-4 |
| 138 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Chris Garcia | Jr | Montini | Antioch | Manville (NJ) 3-0; Berger (OR) 1-0; Heffernan (OH) 5-0; Gunther 5-4; Watkins (MN) 14-6; Kinney (MO) 2-1; Norstrem (FL) 12-5; Massa (MI) 9-0; Heil (MI) 6-1; O'Mara F | Nelson (PA) 2-1; Skonieczny (OH) 14-6; Boggess 4-1; Peters 6-3; Holzrichter 4-3; Gunther 5-4; Annoreno 4-2; Pellegrino 9-2; Clarke (IA) 4-1; Steiert (IA) 4-3; Ma. Amine (MI) 2-0 OT; Perez 17-4 | Ironman (OH)-6; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-1; Reg-1 |
2 | Colton Gladwell | Sr | Washington | Rochelle | Terrazas 4-2 OT (145); Pryor 6-4 OT; Bullard (GA) 8-6; Spraggins 4-1 | "McNulty 7-1, 5-1; Blackful 6-4; Syler 9-1; Janes 13-1" | Granite-3; Mahomet-2; Mid-Illini-1; Reg-1 |
3 | Kylian Lally | Jr | Dixon | Rochelle | Close F; Finch F; Lizer 5-2; Blaha (IA) F; McPhee (IA) F | "Syler 7-0, 5-1, 6-3; Adamecz 2-0; Close 4-2, 7-4; Horn 5-0" | Sterling-1; Princeton-4; Geneseo-4; NI Big 12-1; Reg-1 |
4 | Kyonn Keith | Jr | Bloomington | Mattoon | Rose ID; Shanahan 7-6; Schultz 4-3; Kouvelis 10-2; Janes 8-3; Riley 14-8 | "Syler 11-9 OT, F; Crothers 8-5; Gibbs F; Champagne F; Riley F" | Lincoln-4; Sycamore-9; Mahomet-5; Reg-1 |
5 | Michael Shanahan | Jr | St Ignatius | Antioch | "Underwood F, 5-3; Fulton 6-5 (145); Davis F; Wynn 7-2; O'Connor 5-2" | Sanders 3-2; Murray 2-1; Keith 7-6 | Barrington-6; Lincoln-2; OPRF-2; Reg-1 |
6 | LaVonte Blackful | Sr | Lincoln-Way W | Rich E | Walker 12-3 (145); Nagel 6-0; Rodawald 9-6; Mikenis 3-1; Nichols (MO) F; Gladwell 6-4; DeLoach 7-5 OT; Sears 3-1 | Edgar 8-6 OT; Zook 3-0; Williams 14-9; Almousa 3-0; Schultz 6-3 | Fenton-1; Granite-7; LWE-4; Reg-1 |
7 | Devin Syler | Sr | Rock Island | Rochelle | "Lally 7-0, 5-1, 6-3; Martin 8-1; Underwood 5-0; McNulty 5-1; Keith 11-9 OT, F; Gladwell 9-1" | "Weinrich 7-2; Horn 8-7, 11-8; Close 9-2; Pryor F" | Sterling-2; Palatine-4; Sycamore-10; Reg-2 |
8 | Cody Torrey | Sr | Jerseyville | Mattoon | Wynn F; Foster (IA) F | Phillips F; Zook 6-0; DeLoach 3-2; Dcikerson 2-1 | Civic M-1 (OW); Springfield-2; Quincy-3; Reg-1 |
9 | PJ Riley | Jr | D Eisenhower | Mattoon | Wynn 9-2; Edgar 11-2; Wilson 7-5 (145); Keith F | Taborn 13-5; Traub 5-1; Keith 14-8 | Glenwood-2; Cumberland-1; Normal U-1; Reg-2 |
10 | Nick Remke | So | Marian Central | Antioch | Cloe 12-9; Horn 4-1 | DeMattia 4-3; Close 6-5 TB | Richmond-B-5; Harvard-1; Kaneland-2; Reg-1 |
11 | Daniel Close | So | Ottawa | Rochelle | "Syler 9-2; McClure 4-0; Remke 6-5 TB; Lally 4-2, 7-4" | "Lally F; Thompson 11-2; Traub 6-5; Sharp 5-2, 3-2; DeMattia 5-4" | Guerin-1; Princeton-5; Kaneland-3; NI Big 12-2; Reg-1 |
12 | Sonny Horn | Sr | Kaneland | Rochelle | "Weinrich 7-3; Brennan 7-2; Underwood 3-0; Sharp 4-1; Syler 8-7, 11-8; DeMattia 3-2; Lally 5-0; Larsen 4-2 OT" | Lopez F; Barkley 12-2; Traub 4-2; Remke 4-1 | Sycamore-11; Kaneland-1; NI Big 12-5; Reg-1 |
HM | Eric Schultz | Fr | Tinley Park | Rich E | Wynn 13-5; Perez 5-3; Almousa 7-4; Blackful 6-3 | Williams 2-1; Keith 4-3 | Lincoln-3; Reed-Custer-2; SSC-3; Reg-2 |
HM | Jermaine Pryor | Jr | Carbondale | Mattoon | Restivo 5-3; McNulty 1-0; Zook 2-0; Floyd (MO) 7-5; Krug 7-4; Syler F; Crothers 7-2 OT | Gladwell 6-4 OT; Phillips 14-10 | Mascoutah-2; Granite-14; Murdale-3; Reg-1 |
HM | Demo Phillips | Sr | Cahokia | Mattoon | Vosburgh F (145); Torrey F; Gladwell TF; Pryor 14-10; Spraggins F; Morrison ID | Sharp 14-4; Zook 5-2 | Springfield-5; Granite-9; Murdale-1; Reg-3 |
HM | Brennan Sharp | Sr | Yorkville | Rochelle | "Rodriguez 6-3; Hagemann 5-2; McNulty 4-1; Edgar 7-5; Holzrichter 9-3; Robinson F; DeLoach 9-6; Phillips 14-4; Spraggins TF; Close 5-2, 3-2; Woodard (IA) F" | "Lopez 16-3; Horn 4-1; Crothers 2-0, 5-2; Janes 5-2" | Granite-11; Mahomet-3; NI Big 12-3; Reg-2 |
HM | Joe Perez | Sr | Ridgewood | Antioch | Annoreno TF; Garcia 17-4 | Schultz 5-3 | Downers S-2 (145); Leyden-1; Reed-Custer-1; Reg-2 |
HM | Patrick Crothers | Jr | Sandwich | Rochelle | "Rude 10-3 (145); Snyder 10-5 (145); Hartman 10-4 (145); Sharp 2-0, 5-2; Keith 8-5; Buchelt 7-5 OT" | Starry F; Pryor 7-2 OT; Lopez 11-8 | Plano-2 (145); Stillman V-4 (145); Mahomet-6; Interstate 8-2; Reg-3 |
HM | Chase Dickerson | Jr | Springfield | Mattoon | Wynn 15-5; Torrey 2-1 | | Springfield-3; Reg-2 |
HM | Eric DeMattia | Sr | Pontiac | Rochelle | Henderson 11-3; Triplett 9-4; Garcia 4-3; Remke 4-3; Silva 10-4; Pate 5-3; Hooper 7-2; P. Garcia F; Close 5-4; Freschi 5-4 | Malone 5-0; Horn 3-2 | Harvard-2; Sycamore-5; Normal U-5 |
HM | Lucas Zook | Sr | Triad | Mattoon | Blackful 3-0; Floyd (MO) 7-2; Phillips 5-2; Edgar 4-0; Stephens 8-6; Torrey 6-0 | Pryor 2-0 | Granite-10; Quincy-5 |
HM | Von Hill | Sr | Bowen | Rich E | Fritz 7-3 | | Reg-2 |
INJ | Jimmy Brennan | So | Lemont | Rich E | Pellegrino 16-8; Green 3-2; Elston 6-4; Underwood 3-1; Robinson 12-8 OT | Horn 7-2 | Palatine-8 |
| 145 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Michael Sepke | Sr | Montini | Antioch | "Hojnacki (OH) 6-5; Kelly (PA) 17-8; Brill 7-2; Leeth (MO) 11-4; M. Short (MN) 3-1, 10-2; Hernandez (IA) 3-2; Heffernan (OH) 5-2; Bey 9-5 (152)" | Silva TF; Joyce (FL) 11-4; Mallinger (MN) 5-1; Walker 12-10; Dobler (ND) 7-3; Russ (MI) 6-3; Karim 16-4 | Dvorak-3; Cheesehead (WI)-5; Reg-1 |
2 | Kyle Fugiel | Jr | Crystal Lake C | Antioch | Schoen 3-0; Lardy 3-1; Bright (OH) 13-2; Silva 3-2 | Schultz F; Goress 6-3; Wiseman 4-3; Lardy 4-1; Lizer 5-4 TB | Conant-3; Prospect-3; Dvorak-5; FVC-1; Reg-1 |
3 | Dalton Coleman | Sr | Mt Zion | Mattoon | Bullard (GA) 11-3; Parish (TN) F | "Hobart TF, 16-3; Koning 11-7; Oughton 6-3; Sawadago 12-2; Austin F; Witzig F" | Pontiac-1; Clinton-1; Granite-3; Mahomet-1; Reg-1 |
4 | Dan Goress | Sr | Kaneland | Rochelle | Fugiel 6-3; Sutton 3-2; Lardy 5-2 | "D. Foster 12-4, F; Sawadago 7-2; Silva 7-5; Bahler 3-1" | Sycamore-2; Kaneland-1; NI Big 12-1; Reg-1 |
5 | Chase Vosburgh | So | Mt Vernon | Mattoon | Witzig 7-4 | "Wynn 3-0; Phillips F; Blecha 10-1; Howard F, 9-1; Evetts 9-3 (152)" | Civic M-1; Mascoutah-2; Argenta-1; Murdale-1 (152); Reg-1 |
6 | David Pierce | Sr | Vernon Hills | Antioch | Mijal (WI) 5-1; Lease (WI) 4-2; Muhammad F; Kouvelis 11-3; Mulloy 3-2 | "Pearl 3-1 OT; Mulloy 4-3, 3-2; Fanella 3-2; Kouvelis 5-2" | Mid-States (WI)-4; Leyden-3; NSC-5; Reg-1 |
7 | Kavan Mulloy | Jr | Lakes | Antioch | "Gunther 3-2; Weber TF, 19-6, 19-7; Battaglia 8-2 (152); Villarreal 11-8 (152); Pierce 4-3, 3-2" | Bates 13-4; Villarreal F (152); Glueck 11-2; Pierce 3-2; Pearl 6-0 | Barrington-5; Palatine-4 (152); Leyden-4; NSC-3; Reg-2 |
8 | Josiah Cropp | So | Geneseo | Rochelle | Sawadago 8-4; Walker F; Abernathy (IA) 5-1; Hernandez (IA) 10-5; D. Foster 13-11 | "Acosta 6-4; Schultz 14-2, 8-4; DeRousse F; Snyder 8-2; Sawadago 8-3" | Rockford E-1; Hinsdale C-6; Geneseo-5; NI Big 12-3; Reg-1 |
9 | Jean-Louis Sawadago | Jr | Rock Island | Rochelle | Caldwell (IA) 7-2; Goress 7-2; Lardy ID; Coleman 12-2; Cropp 8-3 | Cropp 8-4; DeRousse 5-2; Gary 4-3 TB | Sterling-2; Sycamore-4; Mahomet-3; Reg-2 |
10 | Luke Koning | Jr | Lincoln | Mattoon | Lane 5-0; Coleman 11-7; Bahler 6-3; Whalen 15-5 (152); Buster (IA) 7-2 | Witzig 2-1; Boyd (IA) 7-2; Austin 5-4 | Porta-3; Clinton-2; Prairie C-3; Quincy-2; Reg-1 |
11 | Haratio Austin | Jr | Springfield | Mattoon | Jennings 15-6 (152); Coleman F; Koning 5-4 | Harris 11-2; Rettke 11-5; Gary 7-3 | Glenwood-2 (152); Springfield-1; Mahomet-2; Reg-2 |
12 | Cole Witzig | Fr | Triad | Mattoon | Prosser 4-1; Oughton 8-0; Parish (TN) F; DeRousse 5-1; Koning 2-1; Coleman F | "Gullion 3-1 OT, F; Blecha 2-1; Vosburgh 7-4; Rettke 6-2" | Granite-6; Reg-2 |
HM | Dylan Foster | Jr | Sycamore | Rochelle | "Goress 12-4, F; Whittington F; Fanella 8-6; Crook (WI) F; Scharschmidt (WI) F; Nowak (WI) 10-8; DeRousse F; Hickok 3-2; Johnson TF; Silva F" | Cropp 13-11 | Glenbrook S-4; Badger State (WI)-8; Sycamore-11; NI Big 12-2; Reg-2 |
HM | Sam Karim | Jr | Ridgewood | Antioch | Sepke 16-4 | | Downers S-1 (138); Reg-2 |
HM | Raheem Woods | Sr | Bowen | Rich E | | Gratch 11-5 | Illiana-1; Uplift-1; Reed-Custer-1; Reg-1 |
HM | Andy Rettke | Sr | Washington | Rochelle | Andrews 10-5; Mosher F; Shewan 14-5; Oughton 16-5; Witzig 6-2; Darrah (MO) 8-4; Austin 11-5; N. Foster 7-0; Heller 4-2 | "Shewan 9-7; Harris 9-5, 7-3" | Granite-11; Mid-Illini-1; Reg-1 |
HM | Treighton Gullion | Sr | Mattoon | Mattoon | "Blecha F; Witzig 3-1 OT, F; Heller 9-7; N. Foster 5-2" | Howard ID | Civic M-2; Reg-3 |
HM | John Kriha | Jr | Rich S | Rich E | Ramey 12-3; Zain Al-Dean 12-7; Neubeck F (152) | Hobart 6-4 | Rich E-6; Bradley-5 (152); Normal U-1; Reg-1 |
HM | SirRomeo Howard | Jr | E St Louis | Mattoon | "Gullion ID; Vosburgh F, 9-1" | Blecha 8-6; Gary 3-2 | Civic M-3; Mascoutah-3; QND-1; Reg-2 |
HM | Mykel Gary | Jr | Carbondale | Mattoon | Williams 4-3; Austin 7-3; Sawadago 4-3 TB; Howard 3-2 | N. Foster 6-2 | Murdale-2; Mahomet-4; Reg-3 |
HM | Vaughn Hobart | Fr | Pontiac | Rochelle | "Coleman TF, 16-3; Czaja 6-3; Moore F; Fanella 10-6; Dominguez F; Bahler 5-3; Kriha 6-4; Shewan 13-12" | Rettig 9-5; Shewan TF | Pontiac-2; Harvard-3; Sycamore-13; Normal U-5; Reg-3 |
HM | Jake Harris | Jr | Canton | Rochelle | "Austin 11-2; Wilson 9-6; Ramey 5-3; Buster (IA) 10-1; Boyd (IA) F; Rettke 9-5, 7-3" | | Springfield-2; Lincoln-4; Quincy-4; Mid-Illini-2; Reg-3 |
HM | Matt Rettig | Jr | Metamora | Rochelle | Foster F (152); Zofkie 13-3 (152); Groleau F; Hobart 9-5 | Foster 5-3 (152) | Rockford E-1 (152); Metamora-2 (152); Normal U-5 (152); Mid-Illini-1 (152) |
HM | Bruce Pearl | Sr | Wauconda | Antioch | Parker 6-0; Pierce 3-1 OT; Fanella 4-3; Meyer ID; Mulloy 6-0; Carbone 7-4 | | |
| 152 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Austin Culton | Sr | Sycamore | Rochelle | | "Hjorth F; Heneghan 3-1; Lemanski (WI) 9-2; Long 7-4; Benkovich 6-1, 5-2; Cook 3-1" | Glenbrook S-1; Badger State (WI)-1; Sycamore-1; NI Big 12-1; Reg-1 |
2 | Garrett Sutton | Jr | Richmond-Burton | Antioch | | Starry TF; Goress 3-2; Long 13-4; Cloe 9-3 | Richmond-B-1 (co-OW); Harvard-1; Reg-1 |
3 | Tanner Schuldt | Sr | E Moline | Rochelle | Wagner 6-4 OT; Langenderfer F; Kennington 5-2 | Smothers F; Ruettiger 5-3 | Springfield-1; Morton-2; LWE-5; Reg-1 |
4 | Josh Ruettiger | Sr | Lincoln-Way W | Rich E | "Cook F; Golden 14-8 TB; Betourne 10-3; Brown 14-13; Langenderfer 11-4; Schneider 12-3, 8-5; Baker (MO) 4-0; Baker (TN) F; Gruszka TF; Storck F; Schuldt 5-3" | "Hjorth 6-2; Jennings 12-7, 7-4" | Fenton-1; Granite-4; LWE-6; Reg-1 |
5 | Luke Fortuna | So | Montini | Antioch | Music (OH) 9-1; Cooper (KY) 3-1; DeMoss 3-2; Lee 8-5 (160); Battaglia 5-2; Woiwor (MN) TF (160); Greene (FL) 3-1; Rostamo (MN) 1-0 (160); Cook 5-1; Hall (MN) 15-4; Broetzmann (WI) F; Pennell (MI) 5-2; Scheidel (OH) 10-6; Gahagan 3-1 OT | Kragnes (ND) 9-1; Rooker (MI) 3-2; Triggiano 14-6 | Dvorak-5; Cheesehead (WI)-9; Reg-1 |
6 | Damon Cloe | Sr | Marengo | Antioch | Benkovich 11-7; Sutton 9-3 | Smothers F | Lincoln-1; Sycamore-4; Reg-2 |
7 | Vincenzo Zaccagnini | Sr | Riverside-Brookfield | Rich E | Schofield F; Cooper 11-3 | Olson 9-2; Meyer F | Buffalo Grove-2; Lisle-1; LeRoy-1; Reg-1 |
8 | Rigo Fraire | Jr | Sandwich | Rochelle | "Hjorth 8-4, 7-5 OT; Nelson 5-4; Higgins 8-5; Kelly 5-3" | Brewster F; Morgan F; Hjorth 7-2 | Plano-1; Mahomet-4; Interstate 8-2; Reg-1 |
9 | Gunnar Hjorth | Jr | Yorkville | Rochelle | "Ruettiger 6-2; Paul 9-6; Culton F; DeMoss F, 11-2; Betourne 4-0, 16-7; Wright (GA) 2-0; Hahn (MO) F; Wagner F; Macarus 8-5; Hudson (IA) 5-2; Fraire 7-2" | "Jennings 7-4; Bandy 4-2 OT; Brown F; Fraire 8-4, 7-5 OT; Morgan 7-5 OT; Heneghan 7-1" | Dvorak-8; Granite-10; Mahomet-3; NI Big 12-3; Reg-2 |
10 | Ricky Olson | Sr | Bremen | Rich E | Zaccagnini 9-2; Friedman 13-5 (160); Bandy 2-1; Carter 10-2 | Cooper 8-5; O'Banner 1-0; Kelly 3-2 | Harvard-3 (160); HF-3; Reed-Custer-1; SSC-2; Reg-1 |
11 | Jon Evetts | Sr | Marion | Mattoon | Vosburgh 9-3 | "Jennings 16-5; Wagner 15-13; Gardner F, 11-1 (160)" | Lawrence Co-1 (160); Mascoutah-1; Murdale-2; Reg-1 |
12 | Jacob Morgan | So | Mt Zion | Mattoon | Everett F; Meyer F; Fraire F; Hjorth 7-5 OT | "Smothers 11-4, 6-2" | Pontiac-2; Clinton-2; Mahomet-4; Reg-1 |
HM | Bobby O'Banner | Sr | Bowen | Rich E | Wojs 5-4 (160); Olson 1-0; Figueroa 6-5 | Kolb 4-2 | Illiana-1; Uplift-3 (160); Reed-Custer-3; CPL-2; Reg-1 |
HM | Tony Triggiano | Sr | Fenwick | Antioch | Derain 12-1; Bandy F; Blanke 5-0; Jackson 7-0; Stepuszek 9-1; Fortuna 14-6 | | Conant-3; Hinsdale S-5; Prospect-3; CCL-4; Reg-2 |
HM | Drew Foster | Jr | E Peoria | Rochelle | Jennings F; Wagner 7-4; Rettig 5-3 | Rettig F; B. Schutte 7-4 | Glenwood-5; Metamora-1; Quincy-3; Mid-Illini-2; Reg-1 |
HM | Jake Smothers | Jr | Taylorville | Mattoon | "Morgan 11-4, 6-2; Cloe F; Schuldt F; Bachert 7-2" | | Clinton-3; Lincoln-3; Morton-4; Normal U-1; Reg-2 |
HM | Max Enxing | Sr | Crystal Lake C | Antioch | Popp 7-1 (160); Scheidel (OH) TF; McCarthy (WI) 8-5; Wilkinson (160); Benkovich 9-4 | | Prospect-7 (160) |
HM | Dylan Mueller | Sr | Civic Memorial | Mattoon | | | Civic M-1 |
| 160 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Xavier Montalvo | So | Montini | Antioch | Scalise (PA) 3-2; Martin (MD) 6-1; Andreotti 1-0; Woiwor (MN) 7-5 OT; Cooks (MI) 1-0 | Jackson (FL) 1-0; Hall (PA) 3-2; Wedholm (NJ) 3-0; Schneider 3-1; DeMoss 12-4; MacCallum 1-0; Glavin 8-3; Haydock (FL) 5-1; Brucki 5-3; Davis 15-6; Schafer (MI) 8-3 | Ironman (OH)-5; Dvorak-3; Cheesehead (WI)-3; Reg-1 |
2 | David Frazier | Sr | Cahokia | Mattoon | Schneider 3-2 | Brooks 3-1 (170); Horvath (MO) 14-7; Wessels F; Pedigo 6-1; Klank F; Gray (MO) 4-2; Witte (IA) 8-5; Vosburgh F | Springfield-1; Granite-2; Quincy-1; Reg-1 |
3 | Alex Friedman | Sr | Pontiac | Rochelle | Anaya 15-6 | "Kelly TF; Naples 11-2 (170); Marcotte F; Olson 13-5; Schuler ID; Wilson F, 15-7; Naylor 3-1; Rathbun F (170); Morehouse 16-5 (170); Schmidt 3-2 (182); Wilkinson 3-1" | Pontiac-1 (co-OW); Harvard-1; Sycamore-3; Normal U-1 (OW); Reg-1 |
4 | Mike Zelasco | Jr | Crystal Lake C | Antioch | "Rollins 5-2; DeMoss 6-4 OT, 5-2; Schneider 7-3; Pait 4-2" | Patterson F; Davis 4-0 | Dvorak-7; FVC-3; Reg-1 |
5 | Alex Vosburgh | Sr | Mt Vernon | Mattoon | Metz 6-2; Frazier F | Metz 12-5; Schutte F; Cravens 14-6; Belanger TF | Civic M-1; Mascoutah-1 (co-OW); Argenta-1; Murdale-1 (170); Reg-2 |
6 | Deryck Wessels | Sr | E Moline | Rochelle | Frazier F; Larsen F; Kearbey 9-1; Andreotti TF; Glavin 8-2 | Pedigo 5-0; Lee 7-4; Pitra 9-4 | Springfield-2; Palatine-7; LWE-4; Reg-1 |
7 | Tyler Wilkinson | Jr | Yorkville | Rochelle | Bohne 10-6 (170); Pradel 2-0; Asunmol 5-3; Metz F; Andreotti F; Rodgers (OH) 3-2; Reed (MO) 14-0; Gray (MO) 14-3; Nawade (GA) 6-5; Booker 8-6; Friedman 3-1 | Klank 10-2; Brown 8-2; Cortese 15-5; Booker F; Sims 6-3; Pitra F | Granite-12; Mahomet-1; NI Big 12-1; Reg-2 |
8 | Cody Pedigo | Sr | Lincoln-Way W | Rich E | Metz 6-4; Frazier 6-1; Hahn (MO) 5-0; Wessels 5-0; Glavin 5-0; Lee 5-2; Schneider 5-1 | "DeLong F; Kluk 6-0, 8-4; Horvath (MO) F; Reed (MO) F; Hataway (TN) 2-1; Jensen 2-1, 11-4" | Fenton-1; Granite-5; LWE-6; SWSub-3; Reg-1 |
9 | Ryan Johnson | Sr | Boylan | Rochelle | DeMoss 7-4; Barbee (WI) F; Godwin ID | Schwickrath 12-9 (170): Morehouse F (170); Dandino 1-0; DeMoss 15-6 | Downers S-1 (170); Geneva-1; NIC-10-1; Reg-1 |
10 | Treshon Sims | Sr | Bloomington | Mattoon | Marsden F; Hughes 7-5 OT; Wilkinson 6-3 | Pait 4-4 UTB; McQuality 12-3 | Conant-2; Lincoln-1; Sycamore-9; Mahomet-2; Reg-1 |
11 | Gerard Wade | Sr | N Chicago | Antioch | Rollins 6-4; MacCallum 10-0 | "Gregory 5-3 OT, F, 7-4" | Antioch-2; Wauconda-1; NSC-2; Reg-1 |
12 | Mike Kozyra | Sr | Fenwick | Antioch | Knowlton 7-4; Pait F; Lee 4-3 | Kearbey 6-3; Gastaldello 15-5; Lee F; Popp F | Conant-1; Hinsdale S-1; Prospect-3; CCL-3; Reg-2 |
HM | David Gregory | Sr | Lakes | Antioch | "Ayala 6-4 OT; Ferraro 8-4; Bonomo F; Kearbey 6-5; Wade 5-3 OT, F, 7-4" | Kluk 19-6; Dandino 1-0 | Barrington-5; Palatine-5; Leyden-1; NSC-3; Reg-2 |
HM | Isaac Empson | Sr | P Notre Dame | Rochelle | Striegel 10-0; Naylor 11-5 | Wilson 10-2 | PND-1; Metamora-1; Morton-2; Normal U-3; Reg-1 |
HM | Ryan Pitra | So | Geneseo | Rochelle | Cox F (170); Jensen 5-3; Papoutsis 3-0; Miller (IA) 11-2; Osorio F; Wilkinson F; Wessels 9-4 | Whitehead 4-2 (170) | Rockford E-1 (170); Geneseo-5; NI Big 12-2; Reg-2 |
HM | Jim Kluk | Sr | Oak Forest | Rich E | "Gastaldello 9-5; Kearbey 4-3, 7-2; Marmolejo 7-5; Pedigo 6-0, 8-4; Murphy 7-5 OT; Gregory 19-6" | Rucker 3-2 | Conant-6; Leyden-2; Reg-2 |
HM | Jimmy Dandino | Sr | Carmel | Antioch | "Cortese 5-1, 3-1; Popp 6-4 OT; Johnson 1-0; Gregory 1-0" | | Glenbrook S-4; Geneva-2; ESCC-3; Reg-3 |
HM | Griff McQuality | Sr | Mt Zion | Mattoon | Cox F (170); Cardenas F (170); Redwinski F (170); Reczek 8-2; Schneider 7-1; Hataway (TN) F; Booker 15-4; Osorio F; Sims 12-3 | | Clinton-3; Granite-15; Mahomet-5; Reg-1 |
| 170 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Cameron Mammen | Sr | Urbana | Mattoon | | Randle F; Murphy 8-0; Gray TF; Dicken F (195) | Springfield-1; Morton-1; Urbana-1 (195-co-OW); Reg-1 |
2 | Andrew Marsden | So | Crystal Lake C | Antioch | Kersten 5-3; Rowland 8-5; Gorman 5-4 | Sims F; Rocha 5-3; Gorman F; Marquez 7-2; Keeling F | Conant-1; Prospect-1; Dvorak-4; FVC-1; Reg-1 |
3 | Michael Maduko | Jr | Montini | Antioch | Ramirez F; Throneberry 8-6; Schmidt 8-4; Johnson (MN) 7-6; McGee (FL) 6-3 (182); J. Briggs (MN) F (182); Holler F; Arthur (MI) F; Wildmo (MI) 9-0; Garcia (MI) 13-4 | | Reg-1 |
4 | Markus Murphy | Sr | E Moline | Rochelle | Mammen 8-0; Hicks 4-3; Cole 5-0; Downs 1-0 | Mahone 3-1; Stoever 7-3; Schmidt 3-1; Mizlo 5-2; Cole 11-8 | Springfield-2; Palatine-3; Reg-1 |
5 | Michael Cole | Sr | Rock Island | Rochelle | Bowman (IA) 7-1; Hoosier 8-2; Schmidt 8-5 TB; Brooks 3-1 OT; Downs 11-0; Murphy 11-8 | "Johnson F; Stoever F, F; Murphy 5-0" | Sterling-1; Palatine-5; Sycamore-3; Mahomet-1; Reg-2 |
6 | Brandon Mizlo | Jr | Geneseo | Rochelle | "Letney (IA) F; Devin (WI) 16-3, F; Rathje (IA) F; Murphy 5-2" | "Mixon 4-0 (182); Morehouse 12-2, 8-4" | Rockford E-1 (182); Geneseo-6; NI Big 12-1; Reg-3 |
7 | Collin Farley | Jr | DeLaSalle | Rich E | Kardiu F; Hoosier 7-6; Washington 6-1; Hightower 10-3 | Carlson F; Burns 16-7; Schwickrath 9-5 | Conant-3; Glenbrook S-3; Leyden-2; CCL-2; Reg-1 |
8 | Martez Cox | Sr | Peoria C | Rochelle | Downs F | Pitra F; Mahone TF; McQuality F; Ferry 5-4; Wetherell 7-3; Rathbun 9-4 | Glenwood-1; Pontiac-1; Metamora-1; Normal U-1; Reg-1 |
9 | Kenneth Naylor | Sr | Rich E | Rich E | Lee; Friedman 3-1 | Berryhill F; Empson 11-5; Bohne 9-7 | Hinsdale S-3 (160); Rich E-1 (160); Normal U-2 (160); Reg-1 |
10 | Jake Bohne | Sr | Lincoln-Way W | Rich E | Holler F; Rucker F; Schneider 5-2; Benz (MO) F; Rowland 10-3; Benoit F; Gorman F; Naylor 9-7 | Wilkinson 10-6; Liaromatis 6-5; Throm 10-2; Pippen 9-5; Marquez 3-2; Schmidt 3-1 | Fenton-2; Granite-9; LWE-3; SWSub-3; Reg-2 |
11 | Andrew Mahone | Jr | Southeast | Mattoon | Cox TF; Murphy 3-1 | Randle 13-3; Letcher 7-0; Jensen F | Glenwood-2; Springfield-3; Bradley-1; Rochester-1; Reg-1 |
12 | Alex Schwickrath | Jr | Wauconda | Antioch | "Johnson 12-9; Koziol 9-4, 9-2; Tower 10-8; Farley 9-5" | Burns 13-8 | Downers S-2; Glenbrook S-5; Wauconda-1; Reg-1 |
HM | Ryan Sedlock | Sr | Streator | Rochelle | Harn F (195); Van Dalsen 6-5 TB (195); Lindstrom 6-4 (182); Gerritson 7-5 (182); Countryman 14-4 (182) | Morehouse 6-5 | Seneca-3 (195); Reed-Custer-5 (182); NI Big 12-3 (182); Reg-1 |
HM | Chris Morehouse | Sr | LaSalle-Peru | Rochelle | "Mizlo 12-2, 8-4; Schmidt 6-1; Johnson F; Mayon F; Friedman 16-5; Sedlock 6-5" | | Springfield-1 (182); NI Big 12-2; Reg-2 |
HM | Tad Cravens | So | Herrin | Mattoon | "Wilson 7-6; Hicks 6-4, 3-1 OT; Vosburgh 14-6; Bane 7-3" | "Pippen F; Randle 7-2; Belanger 3-2, 5-2" | Civic M-1; Cumberland-2; Murdale-3; LeRoy-2; Reg-1 |
HM | Jonah Belanger | Jr | Marion | Mattoon | "Russell 6-2; Fisher 10-9; Vosburgh TF; Cravens 3-2, 5-2" | Randle 3-0 | Murdale-2; Reg-2 |
HM | Ben Throm | Sr | Triad | Mattoon | "Cheek (MO) 7-2; Watters 9-7; Polston 10-4, 6-0 (182); Pippen F; Cooper (MO) F; Hailey (MO) 2-1; Bohne 10-2; Downs 8-2; Gray 5-2; Brooks 9-3" | Young 5-2; Ferry 4-0 | Mascoutah-4 (182); Granite-11; Quincy-5; Reg-1 |
HM | Tristan Ferry | Sr | Charleston | Mattoon | Cox 5-4; Reed 4-3 (182); Upton 6-0; Hicks 6-3; Throm 4-0 | | Pontiac-2; Tolono-2 (182); Urbana-2; Reg-2 |
HM | Travis Keeling | Jr | Hampshire | Antioch | Armstrong F; Prinz 12-1; Mahone 3-0; Kersten 6-5; Marsden F | | Richmond-B-1 (160); FVC-3; Reg-2 |
HM | Larry Pippen | Sr | Cahokia | Mattoon | Randle 7-5 OT; Vicary 3-2; Gorman F; Walthall (TN) F; Bohne 9-5; Downs F; Drain (IA) F; Fisher F | Throm F; Young 13-7 | Granite-10; Murdale-5 |
INJ | Brandon Klein | So | Champaign Central | Mattoon | Kibler F (195); Marquez 4-2 (182); Surprenant F (182); Lynch 5-4 (182) | | Stagg-2 (182) |
| 182 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Chris Giatras | Sr | Lemont | Rich E | Ariola 12-6 | "Montalvo F; Pajak 6-2; Rende 4-2 OT; Young 6-5 UTB, 3-2; Jackson 11-1" | Hinsdale C-2; Palatine-1; Batavia-1; SSC-1; Reg-1 |
2 | Jake Turk | Sr | Montini | Antioch | Morris (PA) 9-1; Conner (OH) 9-3; R. Briggs (MN) 8-2 (195); Lehmann (ND) 7-0; Hayden (MI) 3-1; Abounader (OH) 5-1; Weltha F (195) | Martinez (VA) 5-2; Tooren 8-3; Schillinger 6-3; Swier 4-0; Sears 6-5; Pajak 10-7; Johnson 7-5 OT | Dvorak-2; Cheesehead (WI)-2; Reg-1 |
3 | Bobby Schillinger | Sr | Yorkville | Rochelle | Koziol 3-1; Gunn 11-8; Bell 7-6; Turk 6-3; Sears F; Ditchman 9-2; Sexton F; Nohns 7-3 | "Alfaro 4-3; Sexton 2-1; Welsh 10-8; Shealy 6-2; Mickens 3-1; Countryman 5-3 OT, 5-1" | Dvorak-5; Granite-4; Mahomet-3; NI Big 12-1; Reg-1 |
4 | Nik Countryman | Sr | Morris | Rochelle | "Monreal-Berner TF; Schillinger 5-3 OT, 5-1" | Sierzega 7-5 (195); Simmons 3-2 (195); Rivera 9-7 (195); Marlett 5-2 (195); Fuentes 11-3 (195); Wasiel 14-6 (220); Sharp F (220) | Buffalo Grove-1 (195); Metamora-1 (195); LWE-3; NI Big 12-2; Reg-2 |
5 | Aeneas White | Sr | Nazareth | Rich E | | Benoit F; Whitehead 16-5 | Lisle-1; ESCC-1; Reg-1 |
6 | Mitch Miller | Sr | Geneseo | Rochelle | "Skahill (IA) 8-2, 5-2; Schillinger 11-3; Malone 8-7; Ricke 13-10" | Skahill (IA) 4-3 TB; Randle 4-2; Mixon 12-3; Hollins 6-5 | Geneseo-4; NI Big 12-5; Reg-1 |
7 | Jonathan Mixon | Sr | Galesburg | Rochelle | Mizlo 4-0; Doak F; Surprenant F; Wilson 7-2; Seabold (IA) 7-0; Miller 12-3 | Bieber 16-4; Surprenant 8-7 | Metamora-2; Lincoln-2; Quincy-2; Reg-3 |
8 | Carleto Jackson | Sr | Rich E | Rich E | Sears F; Young 3-1; Giatras 11-1 | Montalvo 3-2 | Hinsdale S-3; Rich E-5; Normal U-5; Reg-2 |
9 | Pat Bieber | Jr | Waterloo | Mattoon | Mixon 16-4; Holloway (IA) F; Barton TF | Sexton 3-1 | Civic M-1; Mascoutah-1; Quincy-6; Reg-1 |
10 | Armond Hollins | Sr | Freeport | Rochelle | Zimmerman 1-0; Hansen (WI) 8-6; Schaaf (WI) 7-3; Graham (WI) 6-3; Welsh F; Miller 6-5 | Marlett F (195) | Rockford E-1 (195); Polo-3; NIC-10-2; Reg-2 |
11 | Javier Montalvo | Jr | Lincoln-Way W | Rich E | Giatras F; Sexton 2-1; Lee (GA) 7-1; Mack F; Monreal-Berner 6-0; Countryman 3-1 OT; Pajak 1-0; Johnson 6-1; Bell 5-3; Jackson 3-2 | Bell 7-4 | Granite-13; LWE-4; SWSub-6; Reg-2 |
12 | Brock Letcher | Jr | Taylorville | Mattoon | Downs F; Mahone 7-0; Kelson F | "Kelson 5-2; Schmidt 5-3, 3-2; Randle 5-3" | Clinton-1; Lincoln-2 (170); Morton-1; Normal U-3; Reg-1 |
HM | William Whitehead | Sr | Simeon | Rich E | Bradley; White 16-5 | Bradley 15-9 | CPL-1; Reg-2 |
HM | Terryon Bradley | Sr | Uplift | Antioch | Fierro 5-4; Gerritson 9-4; Whitehead 15-9 | Whitehead | Uplift-1; Reed-Custer-4; CPL-2; Reg-1 |
HM | Connor Schmidt | Sr | Lincoln | Mattoon | "Letcher 5-3, 3-2; Kupferschmid F; Reed F; Rivera 5-3 OT (195); Holloway (IA) F; Barton 6-2; Friedman 3-2" | Randle 5-3 | Porta-1; Prairie C-4; Reg-1 |
HM | Craig Randle | Sr | Glenwood | Mattoon | Miller 4-2; Sexton F; Mammen F; Mahone 13-3; Letcher 5-3; Belanger 3-0; Cravens 7-2; Schmidt 5-3 | Pippen 7-5 OT | Glenwood-2; Springfield-4 (170); Murdale-4 (170); Reg-3 |
INJ | Tyler Barton | Jr | Sycamore | Rochelle | Hill 6-5; Chubb (WI) 10-4; Burkhalter (WI) 6-0; Lalanda ID | Hill 8-2 | Glenbrook S-3; Badger State (WI)-4; Sycamore-8 |
| 195 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jacob Davis | Sr | Sycamore | Rochelle | Robertson 10-2 | Weltha TF; Tamayo TF; Marlett TF | Glenbrook S-1; Badger State (WI)-1; Sycamore-1 (co-OW); NI Big 12-1; Reg-1 |
2 | Anthony Ferraro | Jr | Montini | Antioch | "Warren 12-5 (220); Ellingwood TF, 10-3; O'Malley (OH) 4-3; Eull (MN) DQ (220); Robertson 7-3; Blair 3-2; Walther (IA) 7-3; Peterson (MI) 3-2 (215)" | Montoya 12-6; Rice 10-2; Cheney (MN) 5-3 OT (220); Enmon (FL) 10-4 (220) | Dvorak-7; Cheesehead (WI)-5; Reg-1 |
3 | Pat Vitek | Sr | Nazareth | Rich E | | Pruitt 4-3; Kirby 12-2; Urso 5-3 (220); Ibarra 2-1 | Walther-1; WWS-1; Lisle-1; ESCC-1; Reg-1 |
4 | Christian Nugent | Sr | Johnsburg | Antioch | Snodgrass 3-1; Cleveland 6-0; Mabry 3-2 TB | Mabry 4-1 TB | Barrington-4; Richmond-B-1; Harvard-2; FVC-1 |
5 | Austin Weltha | Jr | Bloomington | Mattoon | Rivera 11-3; Davis TF; Berg 7-3 | McKnight 12-4; Schmidt 10-8; Stokes F; Villarreal F; Kitson F; Turk F; Dicken F; Rivera F | Conant-1; Lincoln-1; Sycamore-3; Mahomet-3; Reg-1 |
6 | Jordan Ladd | So | IVC | Rochelle | | "Skinner 4-1; Harridge 7-5, 3-0; Vaughn F; Marlett 9-0; Fuentes 5-4" | Princeton-1; Kewanee-1; LeRoy-1; Reg-1 |
7 | Roy Hickman | Sr | Rich S | Rich E | Young F (OT); Kelson 10-5 | | Rich E-2 (182); Bradley-1; Normal U-2 (182); Reg-1 |
8 | Alex Fuentes | Jr | Ottawa | Rochelle | Donovan 8-6; Van Dalsen 5-3; Countryman 11-3; Santana 3-1; Davis F | Sebby 12-9 | Princeton-4; Kaneland-2; NI Big 12-3; Reg-2 |
9 | Tyler Sebby | Sr | Sandwich | Rochelle | Maisonet 15-10 (220); Staver 10-2; Berg 9-3; Fuentes 12-9 | "Webb 10-7, 10-3; Rivera 6-3; Marlett F" | Plano-1; Stillman V-2; Mahomet-2; Interstate 8-1; Reg-3 |
10 | Toby Rivera | Jr | Champaign Central | Mattoon | Countryman 9-7; Berg 5-2; Kelson 7-1; Sebby 6-3; Weltha F | Weltha 11-3; McDonald 13-5; Schmidt 5-3 OT; Dicken F | Metamora-2; Mahomet-4; E Illinois-1; Reg-2 |
11 | Darion Simmons | Sr | Peoria C | Rochelle | Joseph F (220); Honorable 6-2 (220); Countryman 3-2; Summy F | "McDonald F, 14-5; Stokes 7-5; Hill 7-5" | Glenwood-4 (220); Metamora-3; Normal U-1; Reg-1 |
12 | Kade McDonald | Sr | E Peoria | Rochelle | "Donovan 7-2; Rivera 13-5; Simmons F, 14-5; Collins 14-8" | Kitson F; Courtney 14-4 | Glenwood-1; Metamora-4; Mid-Illini-1; Reg-2 |
HM | Gavin Kitson | Sr | MacArthur | Mattoon | McDonald F; Donovan 9-4; Haley 11-7; Weltha F | "Van Dalsen F, F; Schmidt F; Weber 8-7" | Glenwood-3; Clinton-3; Argenta-2; Reg-1 |
HM | Hunter Schmidt | Sr | Triad | Mattoon | Weltha 10-8; Blair F; Burns (MO) 7-5 OT; Kelly 6-5; Tamayo TF; Elledge (MO) 5-2; Haley 5-2; Kitson F | Weber 9-7; Stokes F | Mascoutah-1; Granite-10; Quincy-3; Reg-3 |
HM | Tristan Penrod | So | Mt Vernon | Mattoon | Carr 5-3 OT (220); Wilson F (220); Collins 4-2; Haley F; Vaughn 3-2 | Collins 4-3; Van Dalsen 5-2; Weber 6-4; Stokes F | Civic M-4 (220); Mascoutah-3; Argenta-5; Murdale-1; Reg-2 |
HM | Shae Weber | Sr | Highland | Mattoon | Schmidt 9-7; Stokes 10-6; Summy F; Penrod 6-4; Kitson 8-7 | Vaughn F; Stokes 15-3 | Mascoutah-2; Lincoln-5; Murdale-2; Reg-2 |
HM | Nathan Vaughn | Sr | Herrin | Mattoon | "Roper F, ID; Weber F; Ladd F" | Wampler ID; Van Dalsen 11-7; Penrod 3-2 | Civic M-2; Cumberland-2; Murdale-3; LeRoy-2; Reg-1 |
HM | Ryan Marlett | Sr | LaSalle-Peru | Rochelle | Hollins F; Threloff F; Pyle 5-3; Davis TF; Countryman 5-2; Ladd 9-0; Sebby F | Villarreal 8-2 | Rockford E-2; Springfield-1; LWE-4; NI Big 12-2; Reg-4 |
HM | Dalton Stokes | Jr | Taylorville | Mattoon | Van Dalsen F; Weltha F; Collins 5-3; Simmons 11-9; Penrod F; Weber 15-3; Schmidt F | Weber 10-6; Courtney 7-5 | Clinton-5; Lincoln-2; Morton-2; Normal U-3; Reg-4 |
HM | Nik Courtney | Sr | Glenwood | Mattoon | McDonald 14-4; Stokes 7-5 | | Glenwood-2; Reg-1 |
HM | Josh Villarreal | Sr | Sterling | Rochelle | Cleveland TF; Weltha F; Mabry 7-4; Skinner TF; Marlett 8-2; Akre F; Voegler F | | Sterling-1; Sycamore-6; Batavia-2; NI Big 12-6; Reg-1 |
HM | Tyler Dicken | Jr | Westville | Mattoon | Mammen F; Rivera F; Weltha F | | Tolono-1; Urbana-2; E Illinois-2; Reg-3 |
HM | Romeo McKnight | Fr | Crystal Lake C | Antioch | Weltha 12-4; Freimund F (285); Haran 12-3 (220) | Sharp 14-7 (220) | Conant-3 |
| 220 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Lucas Joseph | Sr | E Peoria | Rochelle | | Simmons F; Gelber 17-6; Frevert F; Shimchick 15-7 | Glenwood-1; Metamora-1; Quincy-1; Mid-Illini-1 (285); Reg-1 |
2 | Edgar Ruano | Jr | Montini | Antioch | Ryan (PA) F; Hollerith (VA) 7-2; Knapp (OH) 5-4; Allen 10-4 (285); Kessler (MN) F; Coe (MI) F (285) | Fritz 8-6 (285); Draski 3-2; Hecox 4-2; Denne 3-2; McGee 7-3; Nelson (WI) 6-2; Ryan (MN) 11-2; Cheney (MN) 9-5; Fisher (IA) 7-3 | Dvorak-3; Cheesehead (WI)-1; Reg-1 |
3 | Nate Magiera | Jr | Wauconda | Antioch | | Haran F; Suter 6-0 | Downers S-1; Glenbrook S-1; Wauconda-1; Reg-1 |
4 | Alec Brown | Sr | Oak Forest | Rich E | "Schultz 5-4, 5-3 OT" | "Freedlund F; Ambrose 5-2; Pasholk F; Devitt 6-1, F, 6-0; Pyle 3-1; Schultz 3-2" | Conant-1; Palatine-1; Leyden-1; SSC-2; Reg-1 |
5 | Derek Schultz | Sr | Tinley Park | Rich E | Brown 3-2 | "Hill 5-3; Brown 5-4, 5-3 OT; Czar 6-4; Ness 11-2; Macias 12-6" | Lincoln-1; Reed-Custer-1; SSC-1; Reg-2 |
6 | Martin Malone | Sr | Sycamore | Rochelle | Mulcrone 5-2; Freedlund 4-1; Schmidt (WI) 5-0; Draski 4-2 | "Sharp 13-5, F, F; Velazquez 3-2; Rayfield 5-2" | Badger State (WI)-2; Sycamore-2; NI Big 12-1; Reg-1 |
7 | Alex Gelber | So | Springfield | Mattoon | Joseph 17-6; Landin 3-1; Davis 5-3 OT; Melton (MO) 2-1 | Pippen 6-2; Tex 5-0 | Glenwood-2; Springfield-1; Mahomet-4; Reg-1 |
8 | John Lesiak | Sr | Marengo | Antioch | Freimund F (285) | | Reg-1 |
9 | Isaias Macias | Sr | Streator | Rochelle | "Waisel 13-8; Rayfield 3-2, 15-6; Tex 8-7; Schultz 12-6" | "Denyes F, 5-3; Panicucci 8-3; Wasiel 6-0; Sharp 4-0; Rayfield 12-6" | Clinton-3; Reed-Custer-2; NI Big 12-3; Reg-1 |
10 | Cyrano Rayfield | Jr | Ottawa | Rochelle | Webb F; Maisonet 4-2; Malone 5-2; Macias 12-6 | "Macias 3-2, 15-6; Ness 10-2, 15-2; West 12-2; Werner 3-1; Panicucci 6-2; Sharp F; Denyes F; Mays F" | Guerin-1; Princeton-2; Kaneland-1; NI Big 12-2; Reg-2 |
11 | Nicholas Czar | So | Highland | Mattoon | Schultz 6-4 | Tex 3-0 | Civic M-1; Mascoutah-1; Lincoln-2; Reg-1 |
12 | Nick Sharp | Sr | Kaneland | Rochelle | "Malone 13-5, F, F; Maisonet 10-2; Huff 2-1; McKnight 14-7; Velazquez 7-5; Haran F; Countryman F; Rayfield F; Macias 4-0; Watson 4-0" | Devitt 5-2; Denyes F | Sycamore-6; Kaneland-2; NI Big 12-4; Reg-3 |
HM | Mike Devitt | Sr | Lemont | Rich E | "Sharp 5-2; Brown 6-1, F, 6-0; Hecox 4-2; Barry 8-2; King 12-1, 5-3; Vincent 5-3; Hernandez 5-0; Cervantes 6-1" | Freedlund F | Palatine-6; Batavia-4; SSC-4; Reg-3 |
HM | Shelton Pippen | Jr | Cahokia | Mattoon | Gelber 6-2; Lopez (MO) F; Butler (MO) 8-3; Shimchick 8-4 | Denyes 7-6; Velazquez F | Springfield-2; Granite-9; Murdale-1; Quincy-3; Reg-1 |
HM | Kyle Tex | Jr | Taylorville | Mattoon | Sandy F; Schultz 16-3; Moore F; Shimchick F; Werner 6-4 OT; Mays F; Keeler 5-4; Gelber 5-0; Czar 3-0 | Macias 8-7 | Clinton-2; Lincoln-4; Morton-3; Normal U-3; Reg-2 |
HM | Deuce Rachel | Jr | Lindblom | Rich E | | DeSimone F | Reg-1 |
HM | Dan DiSimone | Sr | Nazareth | Rich E | Schudt (MI) TF; McDermott F; Rachel F | | Walther-2; WWS-1; Lisle-3; Reg-2 |
HM | Mike Denyes | Sr | LaSalle-Peru | Rochelle | "Andelbradt 5-1; Macias F, 5-3; Pippen 7-6; Ness F; M. Allen 3-2 UTB, 3-2 UTB; McGee 3-1; Rayfield F; Sharp F" | "Pasholk 3-1; Panicucci 3-1 OT; Ness 5-3, 1-0" | Rockford E-3; Springfield-3; LWE-6; NI Big 12-5; Reg-3 |
HM | Cameron Panicucci | Sr | Geneseo | Rochelle | "Carlton F, F (285); Walker 5-4 (285); Estergard 8-6 (285); Jones 15-5 (285); Lilly F (285); Macias 8-3; Denyes 3-1 OT; Rayfield 6-2" | Parker F (285); Ryden 1-0 (285) | Rockford E-2 (285); Hinsdale C-7 (285); Reg-1 |
HM | Andrew Mays | Jr | Pontiac | Rochelle | "Irmeger F; Sandy F, 3-0; Wilder F; Rayfield F; Eighner F" | Tex F | Pontiac-5; Harvard-1; Normal U-2 |
HM | Dalton Ness | Jr | Morris | Rochelle | "Suter F; Sealby F; White 11-5; Rayfield 10-2, 15-2; Schultz 11-2; Gordon 6-2; Theis F (285); Howell F; Miller F; Caldwell 9-8; Denyes 5-3, 1-0" | Denyes F | Buffalo Grove-3; Metamora-4 |
HM | Michael Andelbradt | Jr | St Francis | Rochelle | Guerrero F; Georgitsis F; Matthews 12-4 | Denyes 5-1 | Rockford E-2 |
HM | Malique Johnson | Sr | Freeport | Rochelle | Hecox 2-1 | | Polo-1; NIC-10-2 |
| 285 | YR | SCHOOL | SECTIONAL | LOSSES | WINS | TOURNEY FINISH |
1 | Jake Cochrane | Sr | Carmel | Antioch | Fritz 3-1 | Haeffele 3-1; Hickey 3-2 | Glenbrook S-1; Geneva-1; ESCC-1; Reg-1 |
2 | Tanner Farmer | Jr | Highland | Mattoon | | "Smith F, F; Paige F, 6-0, 6-0; Hooper F; Shimchick F" | Civic M-1; Mascoutah-1; Lincoln-1; Murdale-1; Reg-1 |
3 | Curtis Lilly | Sr | Sterling | Rochelle | Jones 3-2; Hobbs F; Whitford 6-4; Parker 3-2 TB | "Baxter 3-1; Ryden 3-2, 9-2; Oldaker (IA) 5-1; Panicucci F; Theis 2-1; Parker 2-1 TB" | Sterling-1 (co-OW); Sycamore-4; Batavia-1; NI Big 12-1; Reg-1 |
4 | Copache Tyler | Sr | Southeast | Mattoon | | Smith 7-3 | Springfield-1; Bradley-1; Rochester-1; Reg-1 |
5 | Kendal Parker | Sr | Freeport | Rochelle | Phillips (RA) F; Panicucci F; Estergard 5-3; Freimund 3-2; Lilly 2-1 TB | "Eisele 13-2, F; Lilly 3-2 TB; Boyle 3-0; Carlton 1-0; Estergard 3-2" | Rockford E-3; Mid-States (WI)-3; Polo-1; NIC-10-1; Reg-2 |
6 | Lavontay Cobb | Sr | King | Rich E | Mauk-O'Connor 2-1 | "Mauk O'Connor 3-2 TB, 2-1 TB; Eisele F" | Amboy-1; CPL-2; Reg-1 |
7 | Ben Mauk-O'Connor | Sr | Northside Prep | Antioch | "Cobb 3-2 TB, 2-1 TB; Jackson F" | Alonzo F; Cobb 2-1 | Uplift-1; Roosevelt-1; CPL-1; Reg-2 |
8 | Brandon Boyle | Sr | Johnsburg | Antioch | "Allen 21-7; Freimund 3-2 TB, 1-0; Allegretti 15-5; Parker 3-0; Hernandez 3-1" | Calamari F | Barrington-2; Richmond-B-1; Harvard-2; FVC-2; Reg-1 |
9 | Zach Theis | Sr | Kaneland | Rochelle | Anderson 2-1; Geers F; Hobbs F; Haeffele 6-4; Lilly 2-1; McKeehan 7-6 | Ness F; Taulbee F; Estergard 2-0 | Sycamore-6; Kaneland-1; NI Big 12-2; Reg-1 |
10 | Mike Estergard | Sr | Rockford E | Rochelle | "Jones 3-1; Hobbs F; Tucker 2-1, F; Pratt 5-3; Parker 3-2; Theis 2-0" | Panicucci 8-6; Parker 5-3; Nelson F; Hooper F; Carlton 5-1; Walker 3-1 OT | Rockford E-1; Hinsdale C-4; Morton-4; NIC-10-2; Reg-2 |
11 | Ryan Paige | Sr | Mattoon | Mattoon | "Farmer F, 6-0, 6-0; Nelson 8-6" | Shimchick 11-3; Tomaskovic F; Hooper 5-2 | Mascoutah-3; Mahomet-3; Reg-2 |
12 | Josh Smith | Jr | Jacksonville | Mattoon | "Farmer F, F; Cannon 5-3; Pratt 8-4; Wirebaugh 4-3; Tyler 7-3" | "Pratt F; Ryden F, 11-6; Hooper 5-4" | Civic M-4; Lincoln-4; Quincy-3; QND-1; Reg-2 |
HM | Blake Hooper | Jr | Taylorville | Mattoon | Behrends F; Farmer F; Estergard F; Smith 5-4; Paige 5-2 | Walker 4-1 | Clinton-2; Lincoln-2; Morton-5; Normal U-1; Reg-3 |
HM | Robert Walker | Sr | Peoria C | Rochelle | Tucker 1-0; Estergard 3-1 OT; Hooper 4-1 | Panicucci 5-4 | Glenwood-1; Metamora-2: Reg-1 |
HM | Jason Kaminski | Sr | Marian Catholic | Rich E | "Haeffele 2-1 TB, 4-1; Whitford F, F; Verbeck F" | | Glenbrook S-3; Sycamore-7; Reg-1 |
HM | Sean Taulbee | Jr | Ottawa | Rochelle | Verdin 6-5; Wallick F; Freimund 3-1; Diddell 9-2; Vara F; Theis F | | Guerin-3; Princeton-4; Kaneland-4; NI Big 12-3; Reg-1 |
HM | Calvin Campbell | Sr | IVC | Rochelle | Kisner 3-0; Bowers F; Romano 5-1; Koch 7-0; Freimund F; Supergan 7-0; Katula 5-1 | | Kewanee-1; LeRoy-3; Reg-3 |
HM | Jake Ryden | Sr | Galesburg | Rochelle | "Lilly 3-2, 9-2; Panicucci 1-0; Smith F, 11-6; Verbeck F" | | Quincy-4; Reg-4 |
HM | Frank Tomaskovic | So | St Laurence | Rich E | Rodriguez F; Kirsch 11-6; Tucker F; Paige F; Schofield 4-2; Ferguson 6-5 | | Mahomet-4; CCL-4; Reg-1 |
HM | Josh Pratt | Sr | Urbana | Mattoon | Smith F; Rosenfeldt 9-6; Tucker 3-2 | Smith 8-4; Estergard 5-3; Johnson 3-2 | Lincoln-3; Morton-3; Urbana-1 |
HM | Dylan Wirebaugh | Jr | Canton | Rochelle | Brown 2-0 | Smith 4-3 | Quincy-6 |